http://hzpd.org/odkazy_evropa.htm
HzPD - Obsah / "Home"
1. - Politická práva občanů - Cíle hnutí - Otevřený dopis
2. - Petice za uzákonění referenda
3. - Provolání za uzákonění referenda
4. - Aktuální stanoviska
5. - Novinky a zprávy
6. - Dotazy a odpovědi
7. - Příspěvky čtenářů
8. - Odkazy / "Links" Evropa


Odkazy / "Links" ostatní
9. - Bibliografie knih a článků


Bibliografie o Švýcarsku
10. - Kontaktní adresy HzPD


Kontaktní adresy NDDIE
11.
Statut hnutí
<< | >>

Odkazy / "Links" Evropa

seřazeno abecedně podle zemí, celoevropské / EU ale napřed

Česká republika, Slovensko

Humanisti - http://humanisti.cz/co_chceme: ... prostě trošku jinadší svět, než jakej je dneska. Myslíme si, že lidi nejsou hlupáci, který si nedokážou o svých věcech rozhodnout sami a taky si nemyslíme, že dnešní páni politici jsou ty pravý, který by za nás měli rozhodovat. Věříme, že lidi jsou inteligentní bytosti, který maj sny a dokážou bojovat za jejich uskutečnění ... Myslíme si, že tyhle věci se daj změnit. Že když se do toho dáme, tak s tím můžeme něco udělat. Ale musíme chtít a nemůžeme jenom čekat doma na kanapi, že to někdo změní na nás. Nám už se nechce čekat, protože stávající "vůdci" nám ukázali, že jejich cesta tyhle problémy neřeší a dost možná ani řešit nechce ... To, co děláme, děláme prostě proto, že to má smysl a že nás to baví.
humanisti.cz

Otevřená iniciativa - Výzva občanského hnutí "OTEVŘENÁ INICIATIVA": Spoluobčané, představujeme Vám náš záměr prosazení referenda (lidového hlasování) a jeho zakotvení v Ústavě České republiky. Referendum umožní občanům přímo se podílet na rozhodování v naší zemi. V současné době může občan podstatněji ovlivňovat věci veřejné jen jednou za čtyři roky ve volbách do Poslanecké sněmovny. Domníváme se, že to k zajištění řádného fungování státu nemůže stačit. Pokud máte shodný názor jako my, připojte se k celostátní petici č. 1 "Za REFERENDUM" a přispějte svým podpisem!
otevrenainiciativa.cz
- Petice č. 1 "Za REFERENDUM" oi-petice-1.pdf (110 kb)
- Petice č. 2 "Za přímou volbu PREZIDENTA" oi-petice-2.pdf (110 kb)

Strana pro otevřenou společnost - www.stranaos.cz/cile.htm: navazuje programově na Svobodné demokraty, prosazuje v české společnosti myšlenky otevřené společnosti a trvale udržitelného způsobu života. Dále rovné podmínky života všem občanům, svobodnou společnost, soutěž na trhu příležitostí ale s pravidly danými zásadami sociální spravedlnosti a trvale udržitelného způsobu života, budování občanské společnosti obcích, krajích a v celém státě, politice, podporu nezávislých kandidátů. Chce přispět k posunutí politiky od uplatňování ideologických schémat k věcnému řesení problémů.
www.stranaos.cz

Transparency ČR, Transparency SK
www.transparency.cz / www.transparency.sk
(Transparency International, Transparency Switzerland
www.transparency.org / www.transparency.ch )


> nahoru <

Evropské iniciativy a hnutí - v jednotlivých zemích, celoevropské

EU, jednotlivé země - "Democracy Europe" Demokracie Evropa , podporuje síť NDDIE a ostatní demokratické iniciativy - přehled konkrétních iniciativ a jak je podepsat, diskuzní mailová listina, termíny a další (angličtina, evropské jazyky)
egroups.com/group/democracy-europe
odkazy: egroups.com/group/democracy-europe/links

EU - demokratická integrace Evropy - "IG Eurovision", demokratický proces vzniku demokratické evropské ústavy, a další projekty (německy - pozor, tato ne zcela zvládnutá webová stránka může dělat problémy)
www.ig-eurovision.org

EU - hnutí Eurotopia pro Evropskou federální, (přímo)demokratickou ústavu a demokratizaci evropského politického systému.
www.eurotopia.org / www.eurotopia.ch

EU - Kampaň za Evropskou federální ústavu (ve většině jazyků EU)
www.euraction.org

EU, jednotlivé země - "NDDIE Network for Direct Democracy in Europe" Síť pro přímou demokracii v Evropě (anglicky, česky, franzouzsky, holandsky, italsky, německy, španělsky, švédsky) síť spojující občanské iniciativy za přímou demokracii v jednotlivých evropských zemích a na celoevropské úrovni
www.nddie.org

Dánsko - "Foreningen for Direkte Demokrati" Sdružení za přímou demokracii (dánsky, anglicky)
www.folkestyre.dk

Belgie - WIT Belgium - Werkgroep Implementatie Tijdsgeest (holandsky / anglicky) http://www.ping.be/jvwit/withomepage.html
www.ping.be/jvwit/directdemocracynow.html

Francie - "MIP" Hnutí za lidovou iniciativu
www.ifrance.com/initiativepopulaire

Holandsko - "EID / Democratie-Initiatief 2000" Evropská iniciativa pro přímou demokracii / Demokratická iniciativa 2000 (holandsky)
www.ig-eurovision.net/di-nl

Holandsko - Referendum platform (anglicky, francouzsky, holandsky, německy)
www.referendumplatform.nl

Holandsko - WIT Niederlande - Werkgroep Implementatie Tijdsgeest (holandsky)
www.sdnl.nl/wit-view.htm

Itálie - "Associazione Democrazia Diretta" Asociace přímá demokracie (italsky, anglicky)
come.to/demodiretta

Německo - "EID Europäische Initiative für Direkte Demokratie / Demokratie-Initiative 2000" Evropská iniciativa pro přímou demokracii / Demokratická iniciativa 2000 (německy)
www.ig-eurovision.net/di-d

Německo - "Mehr Demokratie" Více demokracie
www.mehr-demokratie.de

Rakousko - "EID Europäische Initiative für Direkte Demokratie / Demokratie-Initiative 2000" Evropská iniciativa pro přímou demokracii / Demokratická iniciativa 2000 (německy - pozor, tato ne zcela zvládnutá webová stránka může dělat problémy)
www.ig-eurovision.net/di-a> nahoru <

Evropské přehledy, mínění, rozbory, publikace, dokumentace / instituty

ČR (i Evropa a svět) - Britské listy ( http://www.britskelisty.cz ), hledání podle textu (zadejte např. řetězec "přímá demokracie", nebo jméno autora)
www.britskelisty.cz/hledej.htm

EU - "Forum für direkte Demokratie / Europa-Magazin" Fórum pro přímou demokracii / Evropský magazín - ekologické, demokratické a sociální altenativy k dnešní ne příliš demokratické EU (německy, francouzsky)
www.europa-magazin.ch

EU, Evropa - "IRI Europe / Iniciative and Referendum Institute Europe" IRI Evropský institut pro referendum a iniciativu - v dubnu 01 založený institut pro shromažďování, zpracovávání a šíření vědomostí, informací a podkladů o přímé demokracii, na celoevropské úrovni ale i v jednotlivých zemích
iri-europe.org

Evropa, svět (i ČR a Švýcarsko) - C2D Výzkumné a dokumentační středisko pro přímou demokracii v Ženevě - interdisciplinární přehledy (anglicky, francouzsky, německy)
c2d.unige.ch

Německo - Gero von Randow: "Politik ohne 'die da oben'" Politika bez "těch nahoře" - skandály, lži, únava politickými partajemi - přímá (spolu)rozhodování občanů překlenují propast mezi občany a parlamentem - Švýcarsko je daleko před Německem (německy)
www.zeit.de/2000/9/200009_direkt.html

Německo, Švýcarsko, EU - Andi Gross (v němčině): Ateliér pro přímou demokracii v Curychu a St.Ursanne / Přímá demokracie v Evropě, Speyer (D) / Eurotopia, občanské hnutí za evropskou ústavu (německy)
www.andigross.ch

Nové šance pro účast občanů na politice díky přímé demokracii v Evropě! (německy)
www.reformwerkstatt-ruhr.de/gross.html

Německo, EU - "Zeitschrift für direkte Demokratie" Časopis pro přímou demokracii (v němčině - web, online, můžete objednat i tiskem, vydává "Mehr Demokratie")
www.mehr-demokratie.de/zfdd

Švýcarsko - Carlo Schmid "Denkpause" - Zastavit se a zapřemýšlet - jeden z rozhodných zastánců zachování všech práv občanů, včetně přímé demokracie, a proto i rozhodný protivník - hypotetického - vstupu Švýcarska do dnešní ne příliš demokratické EU (německy)
www.carloschmid.ch/denkpause.html

Švýcarsko - "Confoederatio Helvetica" Helvétská konfederace - politická práva na spolkové úrovni - mimo těchto práv zde dokumentovaných mají Švýcaři obdobná, i širší, práva na kantonální a komunální úrovni (ve všech čtyřech úředních jazycích - francouzsky, italsky, německy, románsky):
www.admin.ch/ch/e/pore

Švýcarsko - politické strany o politickém systému, občanských právech, včetně přímé demokracie - zelení "die Grünen", nezávislí "LdU", sociální demokraté "SPS" a konzervativní liberálové/lidovci "SVP" (německy)
www.politeia.ch/1archiv/juni98/forum/forum.html> nahoru <